Top
gothess Home Page
follow
facebook twiter
Γιορτάζουν σήμερα: Θεοδοσία
ΝΕΑ - ΕΙΔΗΣΕΙΣ
11-12-2018

CHEERLEADING: Στην 4η θέση της Ευρώπης το Ζευγάρι από τον ΑΣ Εύαθλοι Τρικάλων

Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ζευγαριών

CHEERLEADING: Στην 4η θέση της Ευρώπης το Ζευγάρι από τον ΑΣ Εύαθλοι Τρικάλων
fontsize

Με απόλυτη επιτυχία πραγματοποιήθηκε το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ζευγαριών CHEERLEADING, της κατηγορίας PERFORMANCECHEER, το Σαββατοκύριακο 8 και 9 Δεκεμβρίου 2018 στο Ολυμπιακό Κλειστό Γυμναστήριο Παλαιού Φαλήρου (Tae KwonDo) με την συμμετοχή 120 αθλητών από 16 χώρες.

Μεγάλοι νικητές του διημέρου στην κατηγορία senior αναδείχθηκαν τα ζευγάρια από την Αυστρία και την Ρωσία. Οι αθλήτριες των MillenniumDancers από την Αυστρία, Ruth Bogusch και Ramona Reither κατέκτησαν την πρώτη θέση στο Freestyle Pom και οι Ρώσοι Nikolay Kostyuk και Nikita Vinogradov στο HipHop.

Αξίζει να σημειωθεί η 4η θέση του Αθλητικού Συλλόγου Εύαθλοι Τρικάλων, με τους Ευαγγελία Βενέτη και Φίλιππο Θεοχάρη, στην κατηγορία Senior Hip Hop, καθώς αποτελεί την καλύτερη θέση που έχει λάβει ποτέ ελληνική ομάδα σε Ευρωπαϊκό επίπεδο.

Παράλληλα στα αξιόλογα των αγώνων συμπεριλαμβάνεται η συμμετοχή του Ουκρανικού ζευγαριού που διαγωνίστηκε σε ρυθμούς Fuego και Ελένης Φουρέιρα, τραγούδι που εκπροσώπησε την Κύπρο στην πρόσφατο διαγωνισμό της Eurovision.

Στην ηλικιακή κατηγορία Junior, οι AljaAmbrozic και Alexia Pavlev από την Σλοβενία ανέβηκαν στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου στο Freestyle Pom και οι Manou Te Voorwis και Fleur Swienink από την Ολλανδία στο Hip Hop.

Αποτελέσματα European Cheer Doubles Championship

Senior Freestyle Pom Doubles

1. Ruth Bogusch - Ramona Reither (Millenium Dancers/Austria)
2. Ksenia Priakhina – Margarita Ezhova (Non-Stop/Russia)
3. Shchitiva – Volkova (ELY/Russia)
Οι ελληνικές συμμετοχές πήραν τις παρακάτω θέσεις:
13. Μαρία Λάσκα – Σαβίνα Ρούτση (Τέχνη και Άθληση Ρεθύμνου/Ελλάδα)
13. Ζαχαρένια Τζανίδου – Ζαφειρία Τσούβαλου (Αμαζόνες/Ελλάδα)

Senior Hip Hop Dance Doubles

1. Nikolay Kostyuk – Nikita Vinogradov (United Bit /Russia)
2. Maryna Kushchova – Oleksandr Ushakov (Cheer Nika/Ukraine)
3. Tim Aafjes – Kim Assink (Tim&Kim/Netherland)
Οι ελληνικές συμμετοχές πήραν τις παρακάτω θέσεις:
4. Ευαγγελία Βενέτη – Φίλιππος Θεοχάρης (Εύαθλοι Τρικάλων/Ελλάδα)
9. Ιωάννης Εγγλεζάκης – Μαρία Σταυριάννα Στάθη (ΑΓΟΠ Μυρτάλη/Ελλάδα)

JuniorFreestylePom Doubles

1. Alja Ambrozic – Alexia Pavlev (Slovenia)
2. Alina Airieva – Ekaterina Sidelnikova (Russia)
3. Uliana Kostiuchenkova – Alina Radchenco (Russia)

Οι ελληνικές συμμετοχές πήραν τις παρακάτω θέσεις:

7. Στυλιανή Σταματάκη – Βιολέττα Δαμανάκη (Ελλάδα)
12. Ιωάννα Ειρήνη Φουντεδάκη – Μαρίνα Ελένη Δρόσου (Ελλάδα)

Junior Hip Hop Doubles

1. Manou Te Voorwis – Fleur Swienink (Netherland)
2. Platon Fatin – Valeriia Krivacheva (Russia)
3. Tekla Giorgadze – Lile Menteshashvili (Georgia)

Οι ελληνικές συμμετοχές πήραν τις παρακάτω θέσεις:

8. Μαρία Ελένη Ευθυμίου – Μικαέλα Καλομοίρα Βλασταράκου (Ελλάδα)
10. Ζωή Κολοβού – Μαρία Κοτταρίδη (Ελλάδα)



ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ


Η αποστολή του ΑΡΗ στη Λαμία
Η αποστολή του ΑΡΗ στη Λαμία

Στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League

22-2-2020

Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας

Σάββατο 22 Φεβρουαρίου

22-2-2020

Ολοκληρώθηκαν οι Χειμερινοί Αγώνες κατηγοριών στη Θεσσαλονίκη
Ολοκληρώθηκαν οι Χειμερινοί Αγώνες κατηγοριών στη Θεσσαλονίκη

Πραγματοποιήθηκαν στο Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο

9-2-2020

Ε.Σ.Π.Α.Α.Α.: Πρωταθλητής εφήβων ο Παναθηναϊκός
Ε.Σ.Π.Α.Α.Α.: Πρωταθλητής εφήβων ο Παναθηναϊκός

Για τέταρτη συνεχόμενη σεζόν

9-2-2020

Αστέρας Τρίπολης - Άρης 1- 1
Αστέρας Τρίπολης - Άρης 1- 1

Ένινγκ: Κάναμε ένα καλό παιχνίδι

9-2-2020

Η αποστολή του ΠΑΟΚ για το ματς με τον ΟΦΗ
Η αποστολή του ΠΑΟΚ για το ματς με τον ΟΦΗ

Κανονικά στην αποστολή οι Βιεϊρίνια, Ίνγκασον και Ελ Καντουρί

9-2-2020


Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας

Κυριακή 9 Φεβρουαρίου

9-2-2020


goTHESS

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ
ΠΡΟΣΦΑΤΑ NEA