31-10-2019

Οι Σέλτικς νίκησαν τους Μπακς - Έσπασε το χέρι του ο Κάρι

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο τέλειωσε το ματς με 22 πόντους

Οι Σέλτικς νίκησαν τους Μπακς   - Έσπασε το χέρι του ο Κάρι

Οι Σέλτικς νίκησαν με 116-105 τους Μπακς παρότι οι τελευταίοι προηγήθηκαν ακόμα και με 19 πόντους διαφορά στο πρώτο μέρος και με 16 στα 24 αρχικά λεπτά του αγώνα!

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο τέλειωσε το ματς με 22 πόντους (8/13 σουτ), 14 ριμπάουντ, πέντε ασίστ και δύο μπλοκ κι ο Κρις Μίντλετον μέτρησε 26 με 10/15 σουτ, ωστόσο όταν οι Σέλτικ ςαντεπιτέθηκαν τίποτα δεν μπορούσε να τους σταματήσει.

Πέτυχαν ένα επί μέρους σκορ 38-18 στην τρίτη περίοδο, πήραν τον έλεγχο του αγώνα και δεν τον άφησαν ποτέ πια από τα χέρια τους, σουτάροντας με 54% στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Κέμπα Ουόκερ πέτυχε 21 από τους 32 πόντους του (6 ριμπάουντ, 6 ασίστ) στο δεύτερο μέρος, ενώ ο Τζέισον Τέιτουμ έβαλε τους 19 από τους συνολικά 25 σε αυτό το διάστημα. Η τέταρτη περίοδος ξεκίνησε με ένα 11-4 για τους Σέλτικς που προηγήθηκαν με 91-80 και από εκεί και πέρα κράτησαν τη διαφορά υπέρ τους.

Νταμπλ νταμπλ πέτυχε ο Γκόρντον Χέιγουορντ με 21 πόντους και 10 ριμπάουντ, ενώ με 19 τέλειωσε ο Μάρκους Σμαρτ που ξεκίνησε στο βασικό σχήμα, μια και ο Τζέιλεν Μπράουν έμεινε εκτός αγώνα λόγω ίωσης. Δεν έπαιξε ούτε ο Καντέρ λόγω τραυματισμού στο γόνατο, για τρίτο σερί ματς μάλιστα.

Οι Μπακς έπεσαν στο 2-2, ενώ οι Σέλτικς ανέβηκαν στο 3-1. Οι τελευταίοι πήραν έτσι μία πρώτη, μικρή έστω, ρεβάνς από τον περσινό τους αποκλεισμό και τις τέσσερις σερί νίκες που είχαν πετύχει οι Μπακς του Γιάννη στα πλέι οφ της Ανατολής.

Σοκ στους Γουόριορς: Έσπασε το χέρι του ο Κάρι!

O Στεφ Κάρι είναι το τελευταίο θύμα της απίστευτης κακοδαιμονίας που έχει πλήξει τους Γουόριορς από την σειρά των περσινών τελικών του ΝΒΑ κι έπειτα. Όπως έγινε γνωστό, ο ηγέτης του Γκόλντεν Στέιτ έσπασε το χέρι του στον αγώνα με τους Σανς!

Ο Κάρι τραυματίστηκε κατά την διάρκεια της τρίτης περιόδου, όταν σε μία διείσδυσή του έπεσε άτσαλα στο παρκέ και ακολούθως είδε τον Άαρον Μπέινς να πέφτει πάνω στο αριστερό του χέρι.

Ο Κάρι σφάδαζε από τον πόνο, με αποτέλεσμα να αποχωρήσει άμεσα από το παρκέ, με τα νέα να διαλύουν την ψυχολογία όλων στο Γκόλντεν Στέιτ.

ΠΗΓΗ eurohoops.net sport24.gr

Αξιολογήστε το άρθρο

ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Η αθλητική δημοπρασία Sharing is Caring 2023 του Navarino Challenge ξεκίνησε

Η δράση στηρίζει 12 μη κερδοσκοπικούς οργανισμούς και φιλανθρωπικές πρωτοβουλίες

Navarino Challenge με τη στήριξη της Μοτοδυναμικής

Η διοργάνωση τιμά την Αντιγόνη Ντρισμπιώτη και τον Εμμανουήλ Καραλή

Πραγματοποιήθηκε η Γιορτή Αθλητισμού για τους «Πρώτους των πρώτων»

Κ. Ζέρβας: «Το 2024 θα είναι συγκλονιστική χρονιά για την πόλη μας στο κομμάτι του αθλητισμού»

«Οι Πρώτοι των Πρώτων» βραβεύονται από τον Δήμο Θεσσαλονίκης

Θα βραβευτούν 55 αθλητές διαφόρων αθλημάτων που διέπρεψαν σε διεθνείς διοργανώσεις

Front Runners in Sports Management 5.0

Ερχεται στις 7-9 Δεκεμβρίου 2023

Με πλήρη φάκελο διεκδικεί η Θεσσαλονίκη τον τίτλο της Ευρωπαϊκής Πόλης Αθλητισμού 2024

Κ. Ζέρβας: «Θα είναι μια νίκη για την πόλη μας και όλους τους ανθρώπους του αθλητισμού»

Στη Θεσσαλονίκη θα διεξαχθεί το 2024 το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Αρσης Βαρών Παίδων - Κορασίδων

Mία ακόμη κορυφαία διεθνή διοργάνωση άρσης βαρών θα διεξαχθεί στην Ελλάδα

Κ. Ζέρβας: Η Θεσσαλονίκη διεκδικεί τον τίτλο της Ευρωπαϊκής Πόλης Αθλητισμού 2024

Ο Δήμαρχος Θεσσαλονίκης δήλωσε ευτυχής αλλά και υπερήφανος για αυτή τη νέα διεκδίκηση