Top
gothess Home Page
follow
facebook twiter
Γιορτάζουν σήμερα: Θεοδοσία
ΝΕΑ - ΕΙΔΗΣΕΙΣ
4-7-2019

Στον 4ο όμιλο του Basketball Champions League ο ΠΑΟΚ

Αναλυτικά η κλήρωση των ομίλων αλλά και των προκριματικών

Στον 4ο όμιλο του Basketball Champions League ο ΠΑΟΚ
fontsize

Πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Πέμπτης στο “House of Basketball” της Γενεύης η κλήρωση του Basketball Champions League για την αγωνιστική περίοδο 2019-2020.

Ο ΠΑΟΚ, ο οποίος συμμετέχει για 4η συνεχόμενη χρονιά στη διοργάνωση, θα βρίσκεται στον 4ο όμιλο της,  μαζί με τις  Besiktas (Τουρκία), JDA Dijon (Γαλλία), Zaragoza (Ισπανία), Brindisi (Ιταλία) , Neptunas (Λιθουανία) και δύο ομάδες που θα προκύψουν από τους προκριματικούς γύρους (ζευγάρι 12 και ζευγάρι 16).

Στο ζευγάρι 12: H Falco Szombathely (Ουγγαρία) κοντράρεται την CSM CMU Oradea (Ρουμανία) και ο νικητής παίζει με τη BK Ventspils (Λετονία).

Στο ζευγάρι 16: Η Inter Bratislava (Σλοβακία) κοντράρεται με την Fribourg Olympic (Ελβετία) και ο νικητής παίζει με την Telekom Baskets Bonn (Γερμανία).

Το τζάμπολ της φάσης των ομίλων διοργάνωσης είναι προγραμματισμένο για τις 15 Οκτωβρίου.

Αναλυτικά η κλήρωση των ομίλων αλλά και των προκριματικών:

1ος όμιλος
SIG Strasbourg (Γαλλία)
Τurk Telekom (Τουρκία)
BAXI Manresa (Ισπανία)
Unet Holon (Ισραήλ)
Dinamo Banco di Sardegna Sassari (Ιταλία)
Filo Oostende (Βέλγιο)
Νικητής ζευγαριού 9
Νικητής ζευγαριού 11

2ος όμιλος
ΑΕΚ (Ελλάδα)
Hapoel Jerusalem (Ισραήλ)
Anwil Wloclawek (Πολωνία)
Elan Béarnais Pau-Lacq-Orthez (Γαλλία)
Rasta Vechta (Γερμανία)
BK Bandirma (Τουρκία)
Νικητής ζευγαριού 9
Νικητής ζευγαριού 13

3ος όμιλος
Brose Bamberg (Περιστέρι)
Iberostar Tenerife (Ισπανία)
Nymburk (Τσεχία)
VEF Riga (Λετονία)
Περιστέρι (Ελλάδα)
Gaziantep (Τουρκία)
Νικητής ζευγαριού 10
Νικητής ζευγαριού 15

4ος όμιλος
ΠΑΟΚ (Ελλάδα)
Besiktas (Τουρκία)
JDA Dijon (Γαλλία)
Zaragoza (Ισπανία)
Brindisi (Ιταλία)    
Neptunas Klaipeda (Λιθουανία)
Νικητής ζευγαριού 12
Νικητής ζευγαριού 16

1ος προκριματικός γύρος

Inter Bratislava (Σλοβακία)/ Fribourg Olympic (Ελβετία)
Karhu Basket Kauhajoki (Φινλανδία)/ Tsmoki Minsk (Λευκορωσία)
Sodertalje (Σουηδία)/Balkan Botevgrad (Βουλγαρία)
Kapfenberg Bulls (Αυστρία)/ Kyiv Basket (Ουκρανία)
Falco Szombathely (Ουγγαρία)/ CSM CMU Oradea (Ρουμανία)
Z Mobile Pristhina (Κόσοβο)/ Legia Warsaw (Πολωνία)
Benfica (Πορτογαλία) - Donar Groningen (Ολλανδία)
Κεραυνός (Κύπρος)- Bakken Bears (Δανία)
2ος προκριματικός

Νικητής Ζευγάρι 8 – Lietkabelis (Λιθουανία)
Νικητής Ζευγάρι 7 – Mornar Bar (Μαυροβούνιο)
Νικητής Ζευγάρι 2 - Polski Cukier Torun (Πολωνία)
Νικητής Ζευγάρι 5 – Ventspils (Λετονία)
Νικητής Ζευγάρι 3 - Telenet Giants Antwerp (Βέλγιο)
Νικητής Ζευγάρι 4 – San Pablo Burgos (Ισπανία)
Νικητής Ζευγάρι 6 – Nizhny Novgorod (Ρωσία)
Νικητής Ζευγάρι 1 – Telekom Baskets Bonn (Γερμανία)

ΠΗΓΗ PAOKBC



ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ


Η αποστολή του ΑΡΗ στη Λαμία
Η αποστολή του ΑΡΗ στη Λαμία

Στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League

22-2-2020

Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας

Σάββατο 22 Φεβρουαρίου

22-2-2020

Ολοκληρώθηκαν οι Χειμερινοί Αγώνες κατηγοριών στη Θεσσαλονίκη
Ολοκληρώθηκαν οι Χειμερινοί Αγώνες κατηγοριών στη Θεσσαλονίκη

Πραγματοποιήθηκαν στο Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο

9-2-2020

Ε.Σ.Π.Α.Α.Α.: Πρωταθλητής εφήβων ο Παναθηναϊκός
Ε.Σ.Π.Α.Α.Α.: Πρωταθλητής εφήβων ο Παναθηναϊκός

Για τέταρτη συνεχόμενη σεζόν

9-2-2020

Αστέρας Τρίπολης - Άρης 1- 1
Αστέρας Τρίπολης - Άρης 1- 1

Ένινγκ: Κάναμε ένα καλό παιχνίδι

9-2-2020

Η αποστολή του ΠΑΟΚ για το ματς με τον ΟΦΗ
Η αποστολή του ΠΑΟΚ για το ματς με τον ΟΦΗ

Κανονικά στην αποστολή οι Βιεϊρίνια, Ίνγκασον και Ελ Καντουρί

9-2-2020


Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας

Κυριακή 9 Φεβρουαρίου

9-2-2020


goTHESS

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ
ΠΡΟΣΦΑΤΑ NEA